XVIII. ročník Memoriálu Ing. Karla Špatenky v malé kopané 2021

Již osmnáct let vzpomínají sportovci a kamarádi na mjr. Ing. Karla Špatenku, příslušníka ASC DUKLA, který zahynul 8. března 2003 při tragické nehodě autobusu u jihočeských Nažidel.

Tradiční květnový termín turnaje se pro špatnou epidemickou situaci nemohl uskutečnit. Po rozvolnění omezení se turnaj uskutečnil 30. září 2021 v tradičním působišti v areálu Dukly Liberec. Organizačně byl turnaj zajištěn ASC DUKLA ve spolupráci s Unii armádních sportovních klubů ČR.

Šest fotbalových družstev bojovalo tentokrát pouze v jedné skupině a pořadí ve skupině a pořadí ve skupině bylo také celkovým pořadím turnaje.

Turnaje se zúčastnila družstva MO spolu s GŠ, VÚ 2266 Liberec, VÚ 7214 Čáslav, VÚ 2436 Pardubice, Svijany, soukromý pivovar a ASC DUKLA.

Vítězný pohár z rukou ředitele turnaje PaedDr. Vlastimila Šebely převzalo družstvo MO a GŠ. Další pořadí bylo následující:

2. místo VÚ 2266 Liberec, 3. ASC DUKLA, 4. VÚ 7214 Čáslav, 5. VÚ 2436 Pardubice, 6. Svijany, soukromý pivovar.

Součástí vyhodnocení bylo vyhodnocení nejlepších jednotlivců. Nejužitečnějším hráčem turnaje se stal Patri Žítka z družstva pivovaru Svijany, nejlepším brankářem Šimon Sobotík z VÚ 2266 Liberec, střelcem Vojta Novotný z družstva MO. Jako osobnost turnaje byl vyhlášen rozhodčí Josef Šoun, který se zúčastnil, mimo jednu absenci, všech ročníků Memoriálu Karla Špatenky v Liberci.